mikr.us – darmowe serwery VPS do nauki

on

Co to jest mikr.us?

Cytując  tekst zamieszczony na stronie domowej projektu mikr.us:

Mikr.us to projekt społecznościowy, utrzymywany z dobrowolnych datków, mający na celu zapewnienie miniaturowego serwera VPS dla każdego, kto chce się rozwijać w branży IT.

Inicjatywa powstania projektu została podjęta przez Jakuba „Unknowa” Mrugalskiego z UW-Team.org. To dzięki niemu każdy, kto jest zainteresowany wejściem w świat administracji serwerami może otrzymać swojego miniaturowego VPSa za darmo. Niestety okazało się, że z serwerów korzysta całe gro użytkowników ale tylko niewielu z nich zdecydowało się na wsparcie. Więcej szczegółów znajdziesz w poście Unknowa:

Jak możesz pomóc?

Uważam, że warto wesprzeć to przedsięwzięcie nawet symboliczną złotówką. Poniżej zamieszczam widget z portalu zrzutka.pl, przez który możesz dokonać wpłaty. Zachęcam również do śledzenia UW-Team.org na Facebooku gdzie pojawiają się ciekawe treści związane ze światem IT.

Dla pełnej jasności – piszę o tym wszystkim tylko ze swojej inicjatywy. Nie mam z tego żadnej korzyści 🙂

3 thoughts on “mikr.us – darmowe serwery VPS do nauki

  1. Dzięki za polecenie innym tej usługi 🙂 mam nadzieję, że uda się uratować projekt. Teraz kombinuję, jak inaczej utrzymać ten projekt, bo pomysł z darowiznami raczej się nie sprawdza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *